Krali Marko Trail 2019
Live Results

Choose a race Overview Kozjak Trail 67K Kamena Baba Trail 34K Treskavec Trail 16K
2019-09-28 09:59:57
Started At:Saturday, 28 Sep 2019, 09:59:57h CET
Started:76Finished:73
DNF/DSQ:3DNS:20
General
Rank
by Gender
(gen | pos)
by Category
(cat | pos)
Starting
BIB
number
Name Gender Age Team Country Status START
Start
CP 01
Treskavec 1
(8.5 km)
CP 02
Dabnica 1
(13 km)
CP 03
Prilep Lake 1
(19.7 km)
CP 04
Edinak
(24.5 km)
CP 05
Dabnica 2
(29 km)
FINISH
Prilep
(34 km)
Average Speed
1 M | 1 SE-M | 1 202 Dejan Angeloski M 19 Macedonia Finished 0:58:44 1:22:27 1:59:45 2:51:06 3:14:58 4:03:24 8.38 km/h (7:09 min/km)
2 M | 2 SE-M | 2 264 Nikola Ilievski M 27 I love hiking Macedonia Finished 0:59:26 1:22:31 1:59:13 2:51:17 3:14:56 4:05:43 8.30 km/h (7:13 min/km)
3 M | 3 SE-M | 3 266 Aleksandar Elenin M 35 ZAPS „Edinak“ - Prilep Macedonia Finished 0:58:50 1:22:39 2:02:54 2:57:21 3:24:04 4:08:54 8.20 km/h (7:19 min/km)
4 M | 4 SE-M | 4 267 Aleksandar Saveski M 26 3Disciplines Macedonia Finished 1:05:28 1:33:24 2:16:16 3:12:36 3:43:08 4:33:41 7.45 km/h (8:02 min/km)
5 M | 5 V2-M | 1 262 Blagoja Ackovski M 66 Makedon Macedonia Finished 1:14:58 1:39:11 2:23:00 3:23:12 3:52:20 4:35:38 7.40 km/h (8:06 min/km)
6 M | 6 SE-M | 5 265 Borce Eftimov M 44 SOKOLARCI Macedonia Finished 1:07:06 1:34:00 2:17:28 3:18:05 3:47:48 4:40:44 7.27 km/h (8:15 min/km)
7 M | 7 V1-M | 1 205 Nenad Lazic M 52 Cermat Macedonia Finished 1:08:22 1:36:23 2:21:49 3:23:24 3:54:19 4:47:37 7.09 km/h (8:27 min/km)
8 M | 8 SE-M | 6 287 Darko Petrusevski M 37 Macedonia Finished 1:16:01 1:47:22 2:28:59 3:32:22 4:02:05 4:55:25 6.91 km/h (8:41 min/km)
9 M | 9 SE-M | 7 269 Martin Dameski M 36 HB Macedonia Finished 1:12:40 1:38:55 2:22:56 3:28:35 4:01:09 4:55:42 6.90 km/h (8:41 min/km)
10 M | 10 SE-M | 8 298 Vasil Skrcheski M 34 Macedonia Finished 1:09:11 1:36:29 2:24:52 3:31:43 4:06:15 4:58:48 6.83 km/h (8:47 min/km)
11 M | 11 V1-M | 2 291 Naim Foniqi M 51 KTRA Kosovo Finished 1:11:39 1:39:02 2:24:20 3:32:15 4:07:14 4:59:32 6.81 km/h (8:48 min/km)
12 M | 12 SE-M | 9 294 Stanislav Nikolaevskii M 34 Alpindustria Trail Team Russia Finished 1:17:14 1:46:48 2:35:32 3:41:22 4:09:51 5:01:05 6.78 km/h (8:51 min/km)
13 M | 13 SE-M | 10 303 Dimitri Mihailov Miovski M 40 091RunCrw Macedonia Finished 1:09:05 1:36:08 2:23:45 3:36:26 4:16:13 5:07:19 6.64 km/h (9:02 min/km)
14 M | 14 SE-M | 11 259 Przemyslaw Smiertka M 38 Poland Finished 1:10:46 1:39:21 2:31:51 3:42:55 4:18:30 5:10:17 6.57 km/h (9:07 min/km)
15 M | 15 SE-M | 12 242 Riste Škrekovski M 49 The Lonely Runner Slovenia Finished 1:21:28 1:51:00 2:40:08 3:48:50 4:19:43 5:12:29 6.53 km/h (9:11 min/km)
16 F | 1 SE-F | 1 248 Elena Rtoska F 20 ZAPS Edinak - Prilep Macedonia Finished 1:18:43 1:51:15 2:41:36 3:50:44 4:22:16 5:14:56 6.48 km/h (9:15 min/km)
17 M | 16 SE-M | 13 246 Martin Koceski M 30 Macedonia Finished 1:15:49 1:48:42 2:40:28 3:41:51 4:22:12 5:14:59 6.48 km/h (9:15 min/km)
18 M | 17 SE-M | 14 293 Andrey Pavlov M 29 Alpindustria Trail Team Russia Finished 1:21:19 1:52:32 2:40:49 3:46:40 4:23:19 5:20:06 6.37 km/h (9:24 min/km)
19 F | 2 SE-F | 2 231 Charlotte Eijkelboom F 28 Netherlands Finished 1:21:11 2:01:53 2:50:21 3:54:00 4:28:56 5:22:39 6.32 km/h (9:29 min/km)
20 M | 18 SE-M | 15 235 Kees Wouters M 29 Netherlands Finished 1:21:23 2:01:58 2:50:24 3:54:05 4:28:54 5:22:41 6.32 km/h (9:29 min/km)
21 M | 19 SE-M | 16 297 Ljuben Kocev M 27 / Macedonia Finished 1:11:21 1:44:01 2:41:12 3:48:27 4:26:41 5:24:39 6.28 km/h (9:32 min/km)
22 F | 3 SE-F | 3 288 Erida Kurshumlija F 24 X-Trailers Kosovo Finished 1:21:31 1:57:52 2:42:14 3:47:08 4:25:32 5:25:35 6.27 km/h (9:34 min/km)
23 M | 20 SE-M | 17 286 Ilir Zhegrova M 30 No Team Kosovo Finished 1:16:05 1:46:11 2:39:13 3:50:31 4:27:37 5:29:44 6.19 km/h (9:41 min/km)
24 M | 21 SE-M | 18 214 Darko Atanasov M 41 The Running Squad Macedonia Finished 1:17:25 1:46:01 2:38:20 3:53:40 4:33:20 5:33:39 6.11 km/h (9:48 min/km)
25 M | 22 SE-M | 19 254 Gjore Gjorgjievski M 34 Macedonia Finished 1:20:39 1:52:10 2:43:12 3:56:36 4:37:10 5:40:28 5.99 km/h (10:00 min/km)
26 M | 23 SE-M | 20 240 Andras Radvanszki M 41 Hungary Finished 1:19:43 1:51:25 2:45:07 4:01:52 4:44:13 5:47:17 5.87 km/h (10:12 min/km)
27 M | 24 SE-M | 21 226 Szabolcs Háry M 47 - Hungary Finished 1:24:49 2:01:14 2:54:17 4:13:51 4:58:04 5:55:56 5.73 km/h (10:28 min/km)
28 M | 25 SE-M | 22 227 Eric Rice M 47 United States Finished 1:25:27 2:03:35 3:03:03 4:25:37 5:05:10 6:00:10 5.66 km/h (10:35 min/km)
29 M | 26 SE-M | 23 247 Zharko Markovski M 28 Macedonia Finished 1:14:25 1:43:41 2:42:31 4:12:55 5:00:58 6:00:25 5.66 km/h (10:36 min/km)
30 F | 4 SE-F | 4 283 Nikol Sekulova F 22 Czech Republic Finished 1:29:17 2:02:06 2:58:04 4:17:52 5:04:00 6:01:21 5.65 km/h (10:37 min/km)
31 M | 27 SE-M | 24 270 Slavco Bakuleski M 41 Vet spirit ohrid Macedonia Finished 1:17:46 1:49:20 2:45:52 4:05:53 4:55:10 6:02:39 5.63 km/h (10:39 min/km)
32 M | 28 SE-M | 25 230 Marko Ilievski M 31 Macedonia Finished 1:20:44 2:02:01 2:54:01 4:15:24 5:00:19 6:05:11 5.59 km/h (10:44 min/km)
33 M | 29 SE-M | 26 263 Dejan Panov M 37 Macedonia Finished 1:20:37 2:01:36 2:57:01 4:29:14 5:07:27 6:05:19 5.58 km/h (10:44 min/km)
34 M | 30 V1-M | 3 301 Peco Stojkoski M 54 Macedonia Finished 1:22:42 1:53:04 2:48:22 4:08:24 4:57:27 6:06:42 5.56 km/h (10:47 min/km)
35 M | 31 SE-M | 27 243 Dejancho Sandev M 42 Macedonia Finished 1:26:04 2:03:12 2:56:21 4:15:55 5:00:14 6:07:45 5.55 km/h (10:48 min/km)
36 M | 32 SE-M | 28 212 Vladimir Karamanovski M 24 Macedonia Finished 1:35:18 2:09:20 2:59:40 4:20:49 5:06:17 6:12:45 5.47 km/h (10:57 min/km)
37 M | 33 SE-M | 29 261 Dimitar Popovski M 42 SNR Macedonia Finished 1:20:10 1:56:50 2:54:04 4:16:38 5:05:24 6:12:47 5.47 km/h (10:57 min/km)
38 M | 34 SE-M | 30 218 Goran Andonovski M 41 Bobo i Iva Macedonia Finished 1:26:00 2:03:23 2:56:25 4:21:02 5:03:10 6:13:47 5.46 km/h (10:59 min/km)
39 M | 35 SE-M | 31 232 Tode Jovanoski M 42 Macedonia Finished 1:27:15 2:03:00 3:04:13 4:40:12 5:24:22 6:18:10 5.39 km/h (11:07 min/km)
40 F | 5 V1-F | 1 216 Valentina Uzunova F 53 PH Makedonija Moment Plus Macedonia Finished 1:27:18 2:07:21 3:06:17 4:26:53 5:17:52 6:22:01 5.34 km/h (11:14 min/km)
41 M | 36 SE-M | 32 219 Vasil Todorovski M 32 AK Skopje Macedonia Finished 1:25:20 2:03:18 3:02:52 4:28:30 5:19:46 6:23:06 5.32 km/h (11:16 min/km)
42 M | 37 SE-M | 33 271 Aleksandar Buleski M 29 Macedonia Finished 1:17:30 1:50:45 2:42:29 3:49:19 4:55:47 6:28:22 5.25 km/h (11:25 min/km)
43 M | 38 SE-M | 34 282 Kalin Mitreski M 29 Wolf pack Macedonia Finished 1:27:31 2:10:55 3:09:30 4:35:03 5:24:20 6:28:35 5.25 km/h (11:25 min/km)
44 M | 39 SE-M | 35 238 Ivica Najdovski M 40 KRVODARITEL Macedonia Finished 1:27:35 2:11:33 3:09:41 4:35:34 5:24:34 6:28:42 5.25 km/h (11:25 min/km)
45 M | 40 SE-M | 36 289 Borche Glafche M 24 Macedonia Finished 1:25:55 2:06:46 3:14:15 4:31:43 5:28:09 6:39:38 5.10 km/h (11:45 min/km)
46 M | 41 SE-M | 37 211 Boban Stojanovski M 35 Macedonia Finished 1:26:24 2:02:19 2:59:58 4:34:04 5:21:58 6:39:50 5.10 km/h (11:45 min/km)
47 M | 42 SE-M | 38 290 Mihail Petkoski M 22 Twist computers - Prilep Macedonia Finished 1:28:34 2:12:07 3:20:58 4:48:18 5:38:56 6:41:05 5.09 km/h (11:47 min/km)
48 M | 43 SE-M | 39 228 Jon Thornton M 30 United States Finished 1:32:32 2:15:34 3:16:36 4:45:29 5:37:37 6:41:14 5.08 km/h (11:48 min/km)
49 M | 44 SE-M | 40 244 Kiril Ambardzhiev M 42 Prilep Running High Macedonia Finished 1:27:13 2:02:58 3:06:24 4:41:02 5:34:14 6:41:20 5.08 km/h (11:48 min/km)
50 M | 45 SE-M | 41 278 Goran Damjanoski M 43 Macedonia Finished 1:24:26 2:01:21 3:04:06 4:35:47 5:30:23 6:42:04 5.07 km/h (11:49 min/km)
51 M | 46 V1-M | 4 245 Ace Temelkovski M 54 Macedonia Finished 1:32:51 2:12:15 3:17:26 4:46:01 5:34:59 6:42:18 5.07 km/h (11:49 min/km)
52 M | 47 SE-M | 42 252 Dejan Nesic M 47 Serbia Finished 1:47:13 2:28:52 3:26:56 4:51:02 5:37:40 6:49:38 4.98 km/h (12:02 min/km)
53 M | 48 SE-M | 43 276 Dejan Nikolov M 36 Macedonia Finished 1:28:21 2:15:05 3:17:48 4:41:48 5:42:02 6:53:27 4.93 km/h (12:09 min/km)
54 M | 49 SE-M | 44 280 Avni Ramosaj M 45 X-Trailers Kosovo Finished 1:24:55 2:02:31 3:13:45 4:58:54 5:44:58 6:56:21 4.90 km/h (12:14 min/km)
55 M | 50 SE-M | 45 279 Arben Berbatovci M 43 X Trailers Kosovo Finished 1:24:51 2:02:10 3:12:26 4:59:07 5:44:56 6:56:28 4.90 km/h (12:14 min/km)
56 M | 51 SE-M | 46 292 Edmond Jakupi M 41 KTRA Kosovo Finished 1:35:41 2:17:20 3:28:14 5:06:18 5:45:00 6:56:32 4.90 km/h (12:15 min/km)
57 F | 6 SE-F | 5 273 Lila Krstevska F 47 VAC Anapurna Macedonia Finished 1:38:02 2:23:29 3:26:25 4:50:53 5:36:46 7:12:08 4.72 km/h (12:42 min/km)
58 M | 52 SE-M | 47 274 Oliver Krstevski M 49 VAC Anapurna Macedonia Finished 1:29:03 2:03:44 3:07:44 4:52:19 5:38:01 7:12:12 4.72 km/h (12:42 min/km)
59 M | 53 SE-M | 48 260 Aleksandar Krsteski M 38 Macedonia Finished 1:28:05 2:03:26 3:13:35 4:58:47 5:59:27 7:18:36 4.65 km/h (12:54 min/km)
60 M | 54 SE-M | 49 258 Boro Gadjovski M 37 Trex Macedonia Finished 1:28:02 2:06:32 3:19:44 5:02:04 5:59:40 7:18:43 4.65 km/h (12:54 min/km)
61 M | 55 SE-M | 50 249 Andrej Trajkovski M 38 Macedonia Finished 1:38:41 2:30:50 3:39:20 5:12:09 6:10:40 7:22:20 4.61 km/h (13:00 min/km)
62 M | 56 SE-M | 51 296 Valjet Gerguri M 29 Treventi Kosovo Finished 1:34:53 2:16:00 3:28:18 5:05:32 6:03:18 7:24:33 4.59 km/h (13:04 min/km)
63 M | 57 SE-M | 52 299 Igor Arsovski M 30 Macedonia Finished 1:42:15 2:24:18 3:42:58 5:17:04 6:01:30 7:26:05 4.57 km/h (13:07 min/km)
64 M | 58 SE-M | 53 222 Davor Gligorovski M 41 Trex Macedonia Finished 1:39:35 2:37:39 3:38:23 5:26:44 6:12:33 7:32:39 4.51 km/h (13:18 min/km)
65 F | 7 SE-F | 6 229 Elmedina Sehratlikj F 27 Macedonia Finished 1:52:29 2:39:39 4:05:14 5:44:22 6:37:30 7:42:08 4.41 km/h (13:35 min/km)
66 M | 59 SE-M | 54 268 Aleksandar Poposki M 22 Macedonia Finished 1:34:44 2:31:06 3:42:48 5:22:32 6:28:29 7:42:12 4.41 km/h (13:35 min/km)
67 M | 60 SE-M | 55 239 Aleksandar Mitrevski M 29 Meridijan Athletic ECO Macedonia Finished 1:52:25 2:39:22 4:05:17 5:39:25 6:37:32 7:42:26 4.41 km/h (13:36 min/km)
68 M | 61 SE-M | 56 220 Deni Kirovski M 33 kalina&acko Macedonia Finished 1:21:14 1:53:51 2:50:41 5:26:48 6:29:12 7:50:36 4.33 km/h (13:50 min/km)
69 M | 62 SE-M | 57 250 Goran Velkoski M 41 SNR Macedonia Finished 1:42:12 2:30:58 3:39:32 5:32:00 6:28:27 7:50:54 4.33 km/h (13:50 min/km)
70 F | 8 SE-F | 7 302 Ksenija Bunjak F 35 Serbia Finished 1:58:01 3:03:01 4:18:02 6:13:37 7:09:42 8:25:22 4.04 km/h (14:51 min/km)
71 M | 63 SE-M | 58 223 Mijalco Andonovski M 33 a.k.delta Macedonia Finished 1:28:16 2:10:39 3:23:59 5:44:03 7:00:29 8:25:24 4.04 km/h (14:51 min/km)
72 F | 9 SE-F | 8 215 Martina Chupetreska F 32 Macedonia Finished 1:54:56 3:04:37 4:24:33 6:14:55 7:16:45 8:42:07 3.91 km/h (15:21 min/km)
73 F | 10 SE-F | 9 251 Natasha Gicheva F 37 Macedonia Finished 2:03:38 2:59:33 4:30:36 6:19:50 7:26:44 8:49:09 3.86 km/h (15:33 min/km)
-- M | -- SE-M | -- 201 Lyubomir Todorov M 28 Julistan/SPK Bulgaria DNF 1:03:52 1:29:35 -- -- -- -- 8.71 km/h (6:53 min/km)
-- M | -- SE-M | -- 241 Vladimir Pavlov M 34 The Running Squad Macedonia DNF 1:25:44 1:59:44 -- -- -- -- 6.51 km/h (9:12 min/km)
-- M | -- SE-M | -- 257 Krum Janevski M 27 nrc – nike + run club Macedonia DNF 1:57:26 2:59:36 -- -- -- -- 4.34 km/h (13:48 min/km)
-- F | -- SE-F | -- 203 Brooke Filipovski F 39 Australia DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- M | -- SE-M | -- 210 Vasil Jankula M 29 Macedonia DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- M | -- SE-M | -- 217 Nicola Giannini M 46 Italy DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- F | -- SE-F | -- 224 Maria Saunders F 36 Germia Bear Dogs United States DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- M | -- SE-M | -- 225 Carter Saunders M 39 Germia Bear Dogs United States DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- M | -- V1-M | -- 233 Andreas Athanasiadis M 55 Caucasus Mountaineers Greece DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- F | -- SE-F | -- 234 Katarina Valterovic F 28 BRC Trail Crew Serbia DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- M | -- V1-M | -- 236 Ljubisa Andreic M 51 Krvodariteli Macedonia DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- F | -- SE-F | -- 237 Violeta Dinic Milisavljevic F 41 BRC Trail Crew Serbia DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- F | -- SE-F | -- 253 Galya Georgieva F 40 Korenche Bulgaria DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- M | -- SE-M | -- 255 Tomislav Jovanovski M 33 Macedonia DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- F | -- SE-F | -- 256 Bisera Milenkovska F 30 Macedonia DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- M | -- SE-M | -- 272 Nikola Stanikevski M 25 Ekipa.mk Macedonia DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- M | -- SE-M | -- 275 Velislav Kuzmanov M 46 Bulgaria DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- M | -- SE-M | -- 277 Bojan Jimi Kirov M 43 PK Makedon Macedonia DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- M | -- SE-M | -- 281 Nikola Janev M 25 TREX Macedonia DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- F | -- SE-F | -- 284 Ivana Pekevska F 30 / Macedonia DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- M | -- SE-M | -- 285 Baton Gashi M 26 KTRA Kosovo DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- M | -- SE-M | -- 295 Pavel Mirolyubov M 32 Alpindustria Trail Team Russia DNS -- -- -- -- -- -- -- --
-- M | -- SE-M | -- 306 M 29 Macedonia DNS -- -- -- -- -- -- -- --